Systemy Sygnalizacji Pożaru

Security Systems – System Sygnalizacji Pożaru

Realizujemy serwis jak i montaż systemów ppoż na terenie woj. kujawsko – pomorskiego w Bydgoszczy, Toruniu, Solcu Kujawskim, Inowrocławiu …

Posiadamy w ofercie rozwiązania w pełni profesionalne zbudowane w oparciu o certyfikowaną centralę pożarową, oraz dla niewymagjących takiej formy zabezpieczenia obiektów na bazie central alarmowych. Zapraszamy do kontaktu.

Security Systems Systemy sygnalizacji pożaru.

System przeciwpożarowy – jego celem jest ochrona mienia i ludzi przed zagrożeniami pożarowymi.

Prosty system przeciwpożarowy składa się z detektorów dymu – ognia i centralki sterującej, siatki rur ze środkiem gaśniczym wraz z dyszami wylotowymi.

Posiadamy do wyboru cztery rodzaje systemów przeciwpożarowych w zależności od użytego środka gaśniczego:

gaszenie wodą (Jest to automatyczny systemem gaszenia pożaru, bezpośrednio nad miejscem wybuchu ognia, co skutecznie chroni budynek zarówno przed całkowitym spłonięciem jak również przed zalaniem wodą pozostałej jego części i zniszczenie mienia. W instalacji utrzymywane jest stałe ciśnienie wody, więc w przypadku pożaru, na skutek oddziaływania temperatury na ampułkę tryskacza następuje jego otwarcie i wyzwolenie czynnika gaśniczego, bezpośrednio na źródło zagrożenia).

 gaszenie mgłą wodną

 gaszenie pianą

 gaszenie gazem (Jedne z najbardziej popularnych systemów stosowane w serwerowniach i data center z uwagi na swe właściwości. Nie przewodzą prądu i nie niszczą chronionych urządzeń, tak jak byłoby w przypadku wody. W Polsce szeroko stosowane są obojętne gazy gaśnicze typu FM200).