System alarmowy do domu, alarm do domu

Security Systems - Systemy alarmowe do domu

Alarm do domku to rozwiązanie proste i dające poczucie bezpieczeństwa w dobie włamań kradzieży

Jest to najskuteczniejsza metoda zapobiegania włamaniom.

Alarm do domu to coraz bardziej popularnym rozwiązaniem mającym na celu ochronę prywatnego mienia stają się domowe systemy alarmowe

Wiadomo, że liczba osób chcących zabezpieczyć swój majątek przed włamaniem przybywa z każdym rokiem. 

Chcąc przeciwdziałać włamaniom czy napadom jesteśmy po części zmuszeni do zamontowania systemu alarmowego, by lepiej się chronić przed niechcianymi „gośćmi”.

Alarmy w domu stanowią przede wszystkim element zniechęcający potencjalnych włamywaczy do działania. Alarmy mają również spełniać funkcję prewencyjną. Informacja o tym, że dany dom posiada już system alarmowy powoduje, że w oczach włamywacza jawi się on jako tez z alarmem, zatem nie warty podejmowania ryzyka. Dużą popularnością cieszą się alarmy domowe z pilotem łączące w sobie bezpieczeństwo i wygodę jednocześnie.

 

Oferta Security Systems system alarmowy do domu kierowana jest dla klientów z województwa Kujawsko – Pomorskiego. Montaż i serwis systemów alarmowychrealizujemy między innymi na terenie miast: Bydgoszczy, Torunia, Świecia, Inowrocławia, oraz Solca Kujawskiego. Zaprszamy do kontaktu. 

Alarmy do domów znajdują wielu zwolenników. Końcowymi odbiorcami usług firm zajmujących się instalowaniem alarmów domowych takich jak nasza Security Systems są najczęściej właściciele domków jednorodzinnych oraz wielorodzinnych .

 

Dotyczy to w równym stopniu osób posiadających domki w miejskich dzielnicach willowych, jak i w terenie podmiejskim, a nawet wiejskim. Ponieważ standard wykończenia domów wzrasta proporcjonalnie do wzrostu zarobków właścicieli, kradzieże staje się bardziej realnym zagrożeniem, któremu należy zapobiegać zawczasu. 

 

Strata tego, kto zostaje okradziony rzadko ogranicza się tylko do tego, co zostanie ukradzione, ale również tego, co zostanie przy okazji zniszczone. Koszty uszkodzonych drzwi, okien, czy zdewastowanych innych elementów często przekracza wartość skradzionych rzeczy.

Security Systems jaki alarm do domu ? Alarm przewodowy czy system alarmowy bezprzewodowy ?

Oferta systemów alarmowych jest ogromna, dlatego dokonanie wyboru nie jest łatwe. Oferowane są na rynku produkty zarówno polskich jak i zagranicznych producentów. 

Przy wyborze systemu alarmowego należy wziąć pod uwagę możliwości skorzystania z warunków gwarancyjnych. 

Bezpośrednia wymiana wadliwego urządzenia alarmu u lokalnego dystrybutora powoduje, że w awaryjnej sytuacji nie pozostaniemy bez systemu alarmowego.

W celu ułatwienia wyboru należy zastanowić się czego od systemu alarmowego oczekujemy, jakie są nasze preferencje i potrzeby, a następnie należy zestawić te aspekty z możliwościami finansowymi. Bardzo ważnym aspektem jaki należało by również brać pod uwagę jest jaką funkcjonalność alarm zarówna obecna na etapie choćby budowy, jak i przyszła (jakie zadania, przed czym alarm ma użytkowników ochronić).

 

 

Najlepszy alarm nie znaczy najdroższy. Najważniejszym zadaniem systemu alarmowego jest odstraszenie. Nawet najlepszy i najdroższy alarm nie zabezpieczy przed kradzieżą. I należy to jasno powiedzieć. 

Systemy alarmowe mają sygnalizować o wystąpienia włamania, czy napadu.

Nikt od nikogo nie oczekuje, że będzie znał się na wszystkim. W związku z powyższym najlepiej swój wybór skonsultować z profesjonalistami. 

Ponieważ pozornie podobne zestawy alarmowe, oprócz zasadniczej różnicy w cenie, najczęściej różni je jeszcze współczynnik zawodności poszczególnych elementów. 

W takiej sytuacji okazać się może, że tańszy zestaw będzie generował dodatkowe koszty (np. koszt przyjazdu grup interwencyjnych lub naszych na obiekt) z powodu fałszywie wywoływanych alarmów


Fałszywie wywoływane alarmy nie dość, że działają nam na złość, mogą generować dodatkowe, niepotrzebne koszty, to na domiar złego zmniejszają czujność naszą i sąsiadów. Mogą również wystąpić sytuacje odwrotne, gdy nasz alarm nie zadziałał, a powinien.

Jak zatem zabezpieczyć dom, mieszkanie na taką ewentualność ?

Oto kilka prostych zasad:


1. Jeżeli posiadamy czworonoga mieszkającego w domu lub przewidujemy taką ewentualność, przygotujmy nasz dom w odpowiedni sposób. 

Jeżeli nie chcemy zamykać naszego pupila w osobnym pomieszczeniu na czas naszej nieobecności i załączenia alarmu, wszystkie czujniki w pomieszczeniach powinny być dostosowane dla zwierząt, lub zastosować czujniki obwodowe

Należy jednak przy wyborze czujników z tolerancją zwierząt i pomieszczeń nimi chronionych, wziąć pod uwagę wielkość zwierzęcia. Jest to istotne z tego względu, że czułość detektora dostosowuje się do wielkości zwierzęcia. Szczególnie istotne jest to wówczas, gdy nasz czworonóg jest pokaźnych rozmiarów. 


W sytuacji włamaniaalarm może nie zadziałać ponieważ zdefiniuje obiekt jako nasze zwierzę, tym bardziej jeżeli włamywacz nie będzie zbyt rosły.



2. Pamiętajmy o zamykaniu drzwi i okien. Ne tylko z oczywistych względów bezpieczeństwa, ale również z tytułu możliwości wystąpienia przeciągu. Czujniki typu PIR mogą zostać uaktywnione nawet przez sam nagły ruch powietrza, wywołując fałszywy alarm.


3. Utrzymywanie stałej temperatury. Ten aspekt również należy wziąć pod uwagę, ponieważ włączenie klimatyzatora, odpalenie kominka, czy włączenie grzejnika również może wywoływać alarm.

4. Kolejnym bardzo ważnym aspektem, z którego rzadko kiedy zdajemy sobie sprawę jest remont lub przebudowa chronionego obiektu. 

Zwróćmy uwagę na to co robi ekipa remontowa w naszym domu. Po pierwsze na czas remontu oklejają czujniki taśmami mającymi chronić je przed zabrudzeniem lub uszkodzeniem powodując, że nasz system nie zadziała w razie potrzeby. 

Po drugie samodzielnie próbują demontować elementy systemu, powodując oczywiście przy tym alarm sabotażowy, poderwanie wszystkich służb i osób do pełnej gotowości. 


Warto zatem skontaktować się z technikiem instalującym nasz system, aby to on zabezpieczył system na czas remontu lub nawet dokonał jego modyfikacji. Chodzi głównie o to, że jeżeli w naszym domu zamierzamy zmienić wystrój i np. na ścianie na której do tej pory wisiał czujnik zamierzamy postawić zabudowę po sufit, to zakryjemy czujnik i nie spełnia on wtedy swojej funkcji.


5. W zależności od rodzaju systemu jaki potrzebujemy lub jaki posiadamy musimy pamiętać o tym, żeby nie zakłócać jego działania. 

Można mnożyć przykłady, gdzie pozornie niewielkie zmiany wpływają na działanie systemu alarmowego, np.: długie ciężkie zasłony mogą zagłuszyć działanie czujników reagujących na dźwięk tłuczonej szyby, podobnie jak folia, czy to ozdobna, czy antywłamaniowa


Pamiętajmy, aby wszystkie elementy wyposażenia, czy to meble, czy ozdoby, jak również rośliny nie były powodem zakłóceń pracy naszego systemu alarmowego.


6. Jako użytkownik systemu alarmowego wywołujmy alarmy próbne. Po pierwsze takie próby wykluczą awarię systemu, a poza tym pozwolą sprawdzić czujność naszych sąsiadów, czy reakcję Agencji Ochrony.