Alnet - Sieciowe serwery video NetStation

Security Systems – sieciowe serwery video Alnet CCTVkamery ip megapikselowesystem hybrydowy jest już dostępny dla naszych klientów z Bydgoszczy, Torunia, Inowrocławia, Solca Kujawskiego z woj. Kujawsko – Pomorskiego.

Security Systems – video serwery Alnet CCTV

Serwer wideo (ang. video server) – urządzenie stosowane w telewizji przemysłowej (CCTV) działające w sieci – np. LAN.

 

Serwer wideo koduje analogowy sygnał wideo z kamer telewizji przemysłowej do standardu cyfrowego (MJPEG, MPEG-4), tworząc z analogowych kamer, kamery IP.

 

Za pomocą serwerów wideo można zmodernizować analogową instalację telewizji przemysłowej do postaci cyfrowej (CCTV IP).

 

Oprócz serwerów wideo w CCTV IP wykorzystywane są: kamery IP sieciowe rejestratory wideo NVR (ang. Network Video Recorder) Serwer / Sieciowy Rejestrator Wideo NVR jest urządzeniem rejestrującym odbierane z sieci zakodowane strumienie wideo i audio. Współpracuje on ze wszystkimi typami urządzeń systemu M3S.


Współpracuje także z urządzeniami innych producentów, kamerami IP, kamerami mega pikselowymi, videoserwerami.
NVR może zapisywać obrazy bezpośrednio na wbudowanych dyskach wewnętrznych, zewnętrznych macierzach dyskowych lub dedykowanym urządzeniu sieciowym typu NAS.

 

 

Security Systems wyślij zapytanie ofertowe handlowy@securitysystems.pl

Jednym, z wydawałoby się najlepszych rozwiązań, dostępnym nie tylko na polskim rynku, ale już na całym świecie są systemy opierające się o  rozwiązania firmy Alnet Systems.  

W swojej ofercie posiadają szereg możliwości systemowych od tych najprostszych systemów np. do 4 kamer, systemy instalowane w np. małym sklepie, czy niewielkim biurowcu. Po duże systemy obsługujące monitoring miast, lotniska, budynki użyteczności publicznej od hipermarketów po Urzędy. W tych zastosowaniach jakość zarejestrowanego obrazu, prędkość działania, funkcjonalność oprogramowania oraz prostota w obsłudze mają ogromne znaczenie w instalacji systemów monitoringu. 

Rozwiązania firmy Alnet może nie należą do najtańszych na rynku. Jednakże ze względu na swoją wszechstronność, a także współczynnik awaryjności są najlepszym rozwiązaniem jakie, zarówno my jak i szereg innych instalatorów, znających się na tych rozwiązaniach, możemy polecić naszym klientom. Zachowując stosunek jakości do ceny to jest numer jeden na rynku. 

Video Serwer Alnet obsługuje zarówno kamery analogowe, kamery ip megapikselowe.

Proponowany system jest systemem hybrydowym obsługując jednocześnie wszystkie dostępne technologie monitoringu CCTV jednocześnie. Możliwości jakie stwarza system, są wręcz nieograniczone czasem i technologią. Klienci, którzy zdecydowali się już na realizację monitoringu w oparciu o video serwery Alnetu z biegiem lat mogą zmieniać i modernizować system bazując cały czas na sercu serwera jakim jest Alnet

 

Jeśli chcecie Państwo wymienić kamerę analogową na cyfrową ip, czy megapikselową dla systemu Alnet nie stanowi to żadnego problemu. Umówicie się Państwo z naszym serwisem, który dokonana wymiany kamer oraz dokonana korekty w ustawieniach video serwera Alnet i już może Państwo korzystać w nowej technologii bez konieczności wymiany video serwera – jak by to miało miejsce w klasycznym rejestratorze obrazu. Każdy z producentów kamer megapikselowych dostarcza wraz z nimi darmowe oprogramowanie, które jest dystrybułowane w kilku swoich wersjach, basic, profesional, ultimate, które są dodatkowo płatne. Za darmo otrzymujemy wyłącznie podgląd lokalny do kilku kamer, wszystkie dodatkowe opcje takie jak poniżej są już dodatkowo płatne:

– nagrywania każdego z kanałów,

– odtwarzanie zapisanego materiału video,

– ilość licencji – użytkowników do jednoczesnego korzystania z systemu,

– płatnych aktualizacji,

– oraz wielu innych.

Alnet dla swoich klientów to wszystko realizuje za darmo – dlatego proponujemy solidne rozwiązanie jakim są video serwery Alnet.
Dostęp do aktualizacji oprogramowania systemu Alnet jest DARMOWY

Dopisanie nowych kamer do systemu Alnet jest DARMOWE

System Alnet nie posiada ograniczeń co do ilości godzin korzystania z serwera.

Video serwer Alnetu podnosi poziom zabezpieczenia obiektu, ponieważ są bardzo istotne różnice pomiędzy klasycznym rejestratorem, a video serwerem Alnetu. Umożliwiają one bowiem rejestrację obrazu w miejscu video serwera, ale również na macierzach dyskowych. Jednoczesny zapis w dwóch serwerowniach, zdalny dostęp do systemu przez urządzenia mobilne takie jak: tablety, czy smartphony w trybie on-line, oraz zdalne przeglądanie archiwum w znacznym stopniu zabezpiecza dane rejestrowane przez kamery.


Security Systems www.securitysystems.pl + 48 796 605 290 , wyślij zapytanie ofertowe handlowy@securitysystems.pl

Alnet idealnie sprawdza się również przy współpracy z systemem kontroli dostępu. Umożliwia dostosowanie różnych reakcji związanych z wtargnięciem nieuprawnionej osoby, rejestruje próby dostępu do zabezpieczonego obiektu. System Alnet umożliwia przesłanie zdjęć do uprawionych osób, zabezpieczoną drogą elektroniczną, w postaci zdjęć. 

 

Systemem Alnet może powiadomić agencję ochrony oraz zdefiniowanych użytkowników wymuszając połączenie video z nimi w trybie on-line sygnalizując nieuprawnione działania w obiekcie. W przypadku wystąpienia akcji alarmowej w systemie alarmowym – Alnet może przesłać obraz, zdjęcia, dźwięk w postaci elektronicznej; począwszy od maila, poprzez wysłanie wiadomości sms, wymuszenie zdalnego połączenia głosowego lub video

W systemie Alnet możemy zdalnie przydzielić uprawnienia, czy zablokować dostęp do systemu. Dostęp może być zabezpieczony poza loginem i hasłem do systemu Alnet, na przykład za pomocą kalendarza i godzin przydzielonych do użytkownika. Alnet może kontrolować adresy ip sieci komputerowej, z której użytkownik może się zalogować.

Przykładowo Alnet udzieli dostępu użytkownikowi „Kowalski”, jeśli zaloguje się z sieci firmowej Security Systems. Natomiast, gdy próba zalogowania do sieci nastąpi z obcej sieci (np. kafejki internetowej) system uniemożliwi zalogowanie się do sieci. Nie będzie to możliwe nawet w sytuacji zachowania czasu pracy „Kowalskiego”. System pozwala w ten sposób na obronę biorąc pod uwagę wiele kryteriów nawet tak skrajnych jak szantaż, czy sabotaż.

System Alnet monitoruje nawet pracowników obserwujących monitory. System Alnet wymusza od Naszego pracownika czasową informację o spełnianiu swoich obowiązków. Od użytkownika zależy częstotliwość wykonywania odpowiednich czynności, żeby system uznał, że pracownik spełnia swoje zadania. W przypadku naruszenia tych procedur w sposób celowy (np. napad), czy niechcący (np. stróż przysnął na służbie), system 

Alnet podejmie odpowiednią procedurę powiadamiają agencję ochrony bądź kierownika ochrony do czynnego obserwowania kamer w chronionym obiekcie. O zaistnieniu takiego zdarzenia natychmiastowo są informowane wszystkie osoby z tzw. Listy powiadomień, dowolnie skonfigurowanej w razie potrzeb. Odwołanie wystąpienia alarmu wywołanego przez niechciane zdarzenie wymaga interwencji osób wyższego szczebla oraz odpowiednich służ ochrony. Wszystko ma na celu ochronę przede wszystkim: życia, zdrowia, a potem mienia.

 

 

Security Systems www.securitysystems.pl 796 605 290 wyślij zapytanie ofertowe handlowy@securitysystems.pl